Podaruj 1,5% dla GZ LZS Dobra

LZS

Każdy płatnik podatku dochodowego ma prawo zadecydować o tym, na jakie cele będzie przeznaczona część jego dochodów w postaci 1,5% na cele charytatywne. Jeśli wypełniasz PIT ręcznie, w formularzu rocznego zeznania PIT na ostatniej stronie w części P (rubryka 302) wpisz numer KRS 0000349297 z dopiskiem "nazwa koła LZS", np. "Koło LZS Dobra", "Koło LZS Wołczkowo", "Koło LZS Bezrzecze" itd. Brak nazwy koła spowoduje, że podarowany 1,5% może do nas nie dotrzeć.

Jeżeli Twoje zeznanie podatkowe rozlicza księgowa, poinformuj ją, że chcesz zrobić odpis i podaj jej tylko te dane: KRS 0000349297 z dopiskiem "nazwa koła LZS".

Podatnika nic to nie kosztuje, gdyż nie dopłaca żadnych pieniędzy, a jedynie dysponuje niewielką ich częścią, którą z mocy prawa i tak wpłacałby fiskusowi. Darowizna 1,5%, jako kwota przekazywana przez jedną osobę, jest małą sumą, ale jakże ważną dla organizacji pożytku publicznego. Kilka czy kilkanaście złotych ofiarowanych przez wielu darczyńców składa się bowiem na sumę, dzięki której obdarowane organizacje zdobywają środki na dalszą działalność. Darowizna 1,5% może być przekazana na kulturę, sport lub ekologię.

Prosimy i zachęcamy do przekazania 1,5% z podatku na nasze wspólne działania. Z zebranych środków dofinansowujemy kolejną, wspólnie wybraną inwestycję. Zarząd Klubu zwraca się do Was o to, abyście w swoim otoczeniu, rodzinie, znajomych poszukali osób, które nie robią odliczenia i swoją prośbą oraz ukłonem w tej sprawie spróbowali pozyskać dodatkowe środki z odliczenia 1,5%.

Kategoria: