Strona Główna

Sukces GZ LZS Dobra na igrzyskach w Pyrzycach

LZS

W sobotę, 8 października w Pyrzycach odbyły się XX Wojewódzkie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Ludowych Zespołów Sportowych. Reprezentacja naszej gminy GZ LZS Dobra zajęła historyczne 3. miejsce.

W XX Wojewódzkich Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych Ludowych Zespołów Sportowych w Pyrzycach wzięło udział kilkanaście drużyn - łącznie ponad czterystu zawodników. Gminę Dobra reprezentowała czterdziestoosobowa ekipa GZ LZS Dobra.

Zawody były na wysokim poziome i wszystkie drużyny chciały zdobyć jak najwięcej medali. Uczestnicy brali udział w takich konkurencjach jak: podnoszenie ciężaru, marsz magazyniera, przeciąganie liny, bieg sztafetowy, bule, tor przeszkód, szachy, tenis stołowy, siatkówka, skok w dal, strzelanie z broni pneumatycznej, pchnięcie kulą, rzut do kosza, strzał na bramkę, koszykówka.

Reprezentacja naszej gminy GZ LZS Dobra po świetnych wynikach w poszczególnych konkurencjach zdobyła 262 punkty i zajęła 3. miejsce na podium przed drużyną z Łobza (267 pkt.) i ekipą z Koszalina (275,5 pkt.).

"To historyczny wynik naszej drużyny i wielki sukces. Do tej pory nasz najlepszy wynik to dwa razy czwarte miejsce. W zeszłym roku na igrzyskach, które odbywały się w Resku zajęliśmy piąte miejsce" - mówi prezes Koła LZS Dobra Cezary Magda.

"Dziękuję naszej drużynie z Dobrej za udział w igrzyskach i gratuluję" - dziękował po zawodach przewodniczący GZ LZS Dobra Andrzej Grochowski.  

 • pyrzyce01
 • pyrzyce02
 • pyrzyce03
 • pyrzyce04
 • pyrzyce05
 • pyrzyce06
 • pyrzyce07
 • pyrzyce08
 • pyrzyce09
 • pyrzyce10
 • pyrzyce11
 • pyrzyce12
Kategoria: